Do you have any questions?

We shall be happy to answer any of your inquiries regarding bioenergy as well as our company.

You may send your inquiry using the contact form.

Zrębki drzewne z rośliny mesquite - GREENHEART ENERGY, LCC


Firma produkcyjna GREENHEART ENERGY, LCC z siedzibą w Teksasie, w Corpus Christi, pozyskuje, magazynuje i transportuje zrębki drzewne z rośliny mesquite. Celem spółki GREENHEART ENERGY, LCC jest zagwarantowanie stabilnej i odpowiednio rozwiniętej produkcji zrębków drzewnych mesquite, która wystarczy na pokrycie zapotrzebowania w przemyśle energetycznym i przetwórstwie drewna. Na naszych stronach internetowych znajdują się podstawowe informacje dotyczące działalności firmy, zrębków drzewnych mesquite i korzyści wynikających ze współpracy z nami.


TWARDE ZRĘBKI DRZEWNE MESQUITE

Zrębki drzewne, które pochodzą z Teksasu, z okolic Zatoki Meksykańskiej, to cała nadziemna część rośliny mesquite. Średnia całoroczna wilgotność twardych zrębków drzewnych wynosi około 20%.

Pozostałe cechy zrębków:

  • maksymalna długość do 65 mm;
  • zawartość kory do 4%, w zależności od wagi zielonej części drzewa;
  • zawartość popiołu wynosi mniej niż 5%;
  • zrębki drzewne nie zawierają żadnych innych materiałów, np. metali, kamieni, piasku, plastiku czy węgla;
  • wartość energetyczna to 13,9 GJ/Mt, biorąc pod uwagę średnią zawartość wilgoci wynoszącą 20%;

Zrębki drzewne Mesquite

TWARDE DREWNO MESQUITE

Twarde drewno z rośliny nazywanej Mesquite (Proposis) pozyskujemy na gruntach rolniczych we współpracy z ich właścicielami – farmerami, którzy hodują mesquite na swoich plantacjach. Z drzew mesquite wykorzystuje się całą część nadziemną, bez wyrywania korzeni. Dzięki temu mesquite może znów rosnąć, rodząc od czterech do sześciu kolejnych roślin z jednej ściętej. Cykl pozyskiwania drewna z rośliny mesquite trwa średnio od ośmiu do dziesięciu lat.

Twarde Drewno Mesquite


WYRĘB I OBRÓBKA

Zrębki drzewne mesquite pozyskujemy na powierzchni ponad 500 000 akrów, w odległości 100 mil od portu, gdzie towar jest magazynowany i załadowywany. Rocznie w ramach dostaw przygotowujemy ponad 2 000 000 ton twardych zrębków drzewnych.

Po ścięciu mesquite pozostaje na miejscu, gdzie schnie. Potem, bezpośrednio na plantacji, drewno jest rozdrabniane na zrębki, a następnie specjalnymi tirami przewożone do portu. Tam z kolei usuwane są wszystkie zbędne elementy (kamienie, piasek, metal, plastik). Zbyt duże zrębki są ponownie cięte.

WYRĘB I OBRÓBKA Zrębki drzewne mesquite

TRANSPORT

W porcie zrębki drzewne są kontrolowane, magazynowane i ładowane na statki typu Supramax, na których transportuje się je do portów całego świata. Średnia waga ładunku wynosi 28 000 ton metrycznych (+/- 10%).

W zależności od lokalizacji siedziby klienta końcowego, możemy również zapewnić transport tirami albo pociągami towarowymi. Naszym partnerem w Europie jest firma Innofreight, przewożąca zrębki drzewne w specjalnych Statka typu Supramax

ZALETY WSPÓŁPRACY ZE GREENHEART ENERGY, LLC

Pewne źródło dużych objętościowo zasobów twardych zrębków drzewnych mesquite o stabilnej i bardzo dobrej jakości, niskiej wilgotności oraz wysokiej wartości energetycznej.

Długofalowa współpraca z firmą o silnej pozycji na rynku biopaliw; taki partner jest w stanie regularnie zwiększać dostarczane ilości biopaliwa.

Wsparcie podczas wprowadzania rozwiązań transportowych dotyczących biopaliw. Mamy bogate doświadczenia w pozyskiwaniu, magazynowaniu i transporcie biopaliw. 

KONTAKTY - možna do nas napisać

W górę