Do you have any questions?

We shall be happy to answer any of your inquiries regarding bioenergy as well as our company.

You may send your inquiry using the contact form.

Kereste Mesquite talaşı - GREENHEART ENERGY, LLC

GREENHEART ENERGY, LLC; Corpus Christi – Teksas menşeili, kereste Mesquite talaşı temin, depolama ve nakliyatı ile ilgilenen bir şirkettir. Şirketimizin hedefi, enerji ve MDF endüstrisindeki gereksinimleri karşılayabilecek hacimde sürekli kereste talaşı üretimi gerçekleştirmektir. Bu web sayfasında, şirketimiz ile ilgili temel bilgiler, Mesquite kereste talaşı ve ortak işbirliğinin avantajlarını bulabilirsiniz.


MESQUITE ODUN TALAŞI

Mesquite; tamamen Meksika Körfezi’nde bulunan Mesquite ağacından oluşan sert odun talaşıdır. Sert odun talaşının yıllık ortalama nem içeriği yaklaşık %20’dir.

  • Uzunluğu 65mm’ye kadardır.
  • Kabuk içeriği, yaş ağaç ağırlığına bağlı olarak %4 oranını geçmez
  • Kül içeriği %5’ten azdır
  • Talaşlar is ile kum, taş, plastik veya kömür gibi diğer yabancı maddeler içermez
  • %20 ortalama nem oranına bağlı olarak enerji seviyesi 13,9 GJ/MT’dir.

MESQUITE ODUN TALAŞI

MESQUITE ODUNU

Mesquite (Proposis) etkin olarak hasat edilmelidir. Mesquite, kesim başına gövdede 4 ila 6 adet bitkinin yeniden büyüyeceği şekilde ağacın kökü sökülmek sizin yer yukarısında kalan tüm malzeme kullanılarak hasat edilir. Ortalama hasat döngüsü 8 ila 10 yıldır.

Yükleme limanından 100 mil mesafe içerisinde 500 000 akrelik Mesquite arazimiz mevcuttur. Tahmini yıllık verimimiz 2 000 000 tondur.

MESQUITE ODUNU

ÜRETİM

Mesquite, kesim başına gövdede 4 ila 6 adet bitkinin yeniden büyüyeceği şekilde ağacın kökü sökülmeksizin yer yukarısında kalan tüm malzeme kullanılarak hasat edilir. Hasat edilen ağaçlar kuruması için yerde birkaç gün bekletilir ve ardından doğranır.

Odun talaşları limaa nakledilir ve elekten geçirilerek her türlü yabancı maddelerden kurtulması sağlanır. Gereğinden büyük parçalar doğrama işlemi için geri nakledilir.

GÖNDERİM

Talaş haline getirilmiş kereste liman bölgesine nakledilir, burada elekten geçirilip Supramax tipi yük gemisine yüklenir ve Avrupa limanlarına gönderilir. Yük gemisinin ortalama büyüklüğü 28 000 MT +/- ’dur.

Nihai müşterinin yerine bağlı olarak, Avrupa limanlarından karayolu veya demiryoluyla gönderimleri de organize etmekteyiz. Demiryolları nakliyatındaki ortağımız, şirketimize Woodtainer XXL konteynerlerinitedarik eden Innofreight şirketidir.

Supramax ship for transportation Mesquite hard wood chips

GREENHEART ENERGY, LLC ŞİRKETLERİYLE ORTAK İŞBİRLİĞİNİN YARARLARI

Kalitesi değişmeyen, düşük nem miktarına ve yüksek enerji seviyesine sahip Mesquite sert kereste talaşının büyük miktarlarda güvenilir olarak temin edilmesi.

Biyoyakıt pazarında, sürekli biyoyakıt tedarik miktarını arttırabilecek güçlü bir oyuncuyla uzun vadeli ortak işbirliği.

Tedarik Zinciri Yönetimiyle birçok tecrübeye bağlı olarak lojistik çözümlerin gerçekleştirilmesinde destek.


Başa dön