Chcete se nás zeptat?

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy týkající se bioenergie, dřevních pelet
i naší firmy.

Váš dotaz můžete zaslat prostřednictvím kontaktního formuláře

Tvrdá dřevní štěpka Mesquite


Dřevní štěpka, která pochází z oblasti Texasu okolo Mexického zálivu, zahrnuje veškerou nadzemní část dřeviny Mesquite. Celoroční průměrná vlhkost tvrdé dřevní štěpky je okolo 20%. Další vlastnosti dřevní štěpky:

  • délka maximálně 65 mm;
  • obsah kůry je do 4% v závislosti na váze zelené části dřeviny;
  • obsah popela je méně než 5%;
  • dřevní štěpka neobsahuje žádné cizí materiály jako kov, kamení, písek, plasty nebo uhlí;
  • energetická hladina je 13,9 GJ / mt. při průměrném obsahu vlhkosti 20%;


Tvrdá dřevina Mesquite

Těžba tvrdé dřeviny Mesquite probíhá na zemědělské půdě ve spolupráci s majiteli, farmáři, kteří na svých pozemcích Mesquite pěstují. Ze stromů Mesquite je využívána celá nadzemní část, aniž by byly vytrhány kořeny. To dřevině Mesquite umožňuje znovu vyrůst a vytvořit čtyři až šest nových rostlin z jedné pokácené. Průměrný těžební cyklus dřeviny Mesquite je osm až deset let.


Porost tvrdé dřeviny Mesquite

Těžba, zpracování a skladování tvrdé dřevní štěpky

Dřevní štěpku z Mesquite těžíme na prostoru přes 500 000 akrů v okruhu 100 mil od přístavu, kde je skladována a nakládána. Ročně je k dodání připraveno přes 2 000 000 tun tvrdé dřevní štěpky.


Po pokácení zůstává dřevina Mesquite několik dnů na místě těžby, kde prosychá. Potom je přímo na místě drcena na dřevní štěpku a speciálními kamiony přepravena do přístavu, kde jsou odstraněny všechny nežádoucí části (kamení, písek, kov, plasty). Příliš velké kusy štěpky jsou znovu drceny.

Těžba tvrdé dřevní štěpky z dřeviny Mesquite

Doprava dřevní štěpky

V přístavu je tvrdá dřevní štěpka kontrolována, skladována a nakládána na lodě typu Supramax, kterými je dopravována do přístavů po celém světě. Průměrná hmotnost lodního nákladu je 28 000 metrických tun +/- 10%.

V závislosti na poloze konečného spotřebitele můžeme také zajistit dopravu kamiony nebo nákladními vlaky. V Evropě je naším partnerem společnost Innofreight, která dopravuje dřevní štěpku speciálními kontejnery Woodtainer XXL.

Loď typu Supramax využívaná pro přepravu tvrdé dřevní štěpky Mesquite

Máte-li zájem o více informací nebo spolupráci, kontaktujte nás. Spolupráce s námi Vám přinese řadu výhod.

Nahoru